Laen auto tagatisel

Tänapäeval muutub auto ostuks laenu saamine aina lihtsamaks ja igale kodanikule jõukohasemaks. Eesti pangad laiendavad oma teenuste valikut ja nüüd annavad nad laene eraisikutele erinevate vajaduste rahuldamiseks, sealhulgas ka auto ostmiseks.

Peamine tingimus, mida tuleb täita ja meeles pidada – soetatav auto jääb teile autolaenu andvale pangale tagatiseks. Nüüd vaatame lähemalt, kes annab laenu auto tagatisel, missugused on antud lepingu tingimused ja muud nüansid.

Autolaenu mõiste tähendab pangalt teatud rahasumma laenamist, mida tuleb kindlasti kulutada auto ostmiseks. Paljud autosalongid pakuvad ka ise antud teenust, kuna teevad pankadega koostööd. Tulles salongi auto ostmiseks saate te ka kohapeal vormistada autolaenu ja siis ei pea te minema pangakontorisse laenulepingu sõlmimiseks.

On olemas ka teine variant – siis kui pank annab kliendile teatud rahasummat, mida laenusaaja on ise eelnevalt küsinud, et selle raha eest osta autot.

Igal juhul, kui jutt käib autolaenust, jääb soetatav auto pangale tagatiseks. Antud vallasvara hakkabki pangale garanteerima, et klient maksab oma laenu tagasi. Kui peaksid tekkima mingisugused riskid, et klient ei maksa oma autolaenu tagasi, siis pangal on õigus võlgu jäänud laenusaaja käest autot ära võtta ning seda endale omastada.

Kui teil on vaja laenu auto ostuks, siis pöörduge ükskõik millisesse panka. Selleks on vaja esitada taotlust, mida vastav pangatöötaja vaatab läbi. Otsust autolaenu andmise kohta tehakse kiiresti ning kui kliendil on olemas püsiv sissetuleku allikas, tal puuduvad maksehäired, tal on hea maine ja krediidiajalugu, siis antakse raha väga kiiresti.

Kõigest vaid üks samm eraldab teid isikliku auto ostmisest, kuid ei pea tundma muret, kui teil endal ei ole piisavalt rahalisi vahendeid, sest pöördudes panka, saate te alati võtta autolaenu.