SMS-laenud – saame laene online režiimis

SMS-laenud kujutavad endast pangalaenude eriliiki, kui laenusaaja võib saata taotlust finantsasutusse vajaliku rahasumma saamiseks sms-sõnumiga. Seega smslaen – see on võimalus saada pangast laenuks väiksemat rahasummat, mida on vaja tagastada täpselt määratud tähtajaks.

Paljud esitavad endale küsimust, kes annab välja sms-laene. Ja vastus on loomulikult ilmselge – need on Eesti pangad. Te saate pöörduda ükskõik millisesse panka, näiteks sellesse, kus teil on avatud konto ja siis saavad teie rahalised vajadused rahuldatud väga kiiresti.

Enamik riigis tegutsevaid pankasid pakub antud teenust laenude eriliigina ning selline kiirlaenu vorm on muutunud väga populaarseks ja nõutuks kaasaegsete kodanike ringis. Võib tunduda, et milleks pöörduda panka, et võtta laenuks väikest rahasummat, kui võib oodata järgmise palgani või laenata seda raha sõpradelt. Kuid kui ei ole aega oodada, kui olukord vajab kohest otsustamist, siis pank tuleb alati teile appi ning te saate saada sms-kiirlaenu.

Sms-formaadis laenu võib nimetada kiirlaenu analoogiks, kuna seda antakse välja tingimusel, et laenusaajal on vaja väikest rahasummat ning ta saab seda tagastada laenuandjale täpselt määratud tähtajaks.

SMS laenud – eelised.

Millised on sms-laenude eelised? Võib nimetada paar positiivset külge:

  • sms-laenu vormistatakse online režiimis, kuna taotlust võib esitada otse pangaasutuse kodulehelt;
  • vajaliku rahasumma saamiseks pole vaja palgatõendit ega tagatist.

Kuid sms-laenudel on ka mõningaid negatiivseid külgi, mille seas on näiteks see, et määratakse väga kõrget intressi ning samuti keegi ei saa garanteerida, et taotlemine sms-i kaudu on ohutu.

Sellest ajast, kui Eestisse on tulnud laenamise kompleksteenused, hakkasid pangad pakkuma ka innovaatilisi laenutooteid, nende hulgas ka sms-kiirlaene.