Laen kinnisvara tagatisel: eluaseme soetamine saab olla jõukohane igaühele

Laenu kinnisvara tagatisel võib nimetada ka hüpoteeklaenuks ning Eestis tegutsevad pangad pakuvad antud laenuliiki. Hüpoteeklaenu sihtotstarbeks on elamiseks sobiliku kinnisvara ostmine, tänu millele võib iga laenusaaja soetada endale isiklikku eluaset. Panga poolt väljastava laenusumma tagatiseks jääb kliendi poolt soetatav kinnisvara.

Kui hüpoteeklaenu ei maksta õigeaegselt tagasi või laenusaaja rikub lepingutingimusi, siis saab pank võtta tagatiseks olevat kinnisvara endale ning hakata  seda kasutama ja käsutama oma äranägemisel. Kinnisvara on garantiiks, et laenusaaja hakkab oma laenu õigeaegselt tagasi maksma.

Kinnisvara tagatisel laenu saamise protseduur kujutab endast järjestikuste protseduuride täitmist.Kõigepealt peab klient valima, millist maja või korterit ta osta soovib, peab selgitama välja selle turuhinda, peale seda saab ta minna panka ja esitada kinnisvaralaenu taotlust. Taotlust vaatab läbi pangakomisjon, et kontrollida põhjalikult kliendi enda tausta, hinnata tema reaalset maksevõime taset, sissetuleku allikat ja suurust. Peab analüüsima ka soetatavat kinnisvara objekti ennast, kuivõrd tulus ja kasulik on ta panga jaoks juhul, kui klient ei maksa oma laenu tagasi ning panga juhtkond otsustab seda ära konfiskeerida ja realiseerida tagatist. Nende andmete põhjal tehakse otsust, kas võib antud kliendile anda hüpoteeklaenu või mitte.

Kui kõik tingimused ja reeglid on täidetud ning komisjon on teinud positiivse otsuse, siis asutakse laenulepingu sõlmimise juurde. Kliendil tasuks hoolega tutvuda kõikide lepingu punktidega, mõelda läbi kõikide sätete olemust, et aru saada kui suurt summat peab ta igakuiselt tagasi maksma.

Laen kinnisvara tagatisel – see on võimalus soetada kiiresti ja soodsalt oma isiklikku eluaset kui oma enda ressurssidest antud ostu sooritamiseks ei piisa.

Laenu kinnisvara tagatisel pakuvad Eestis järgmised asutused…